Drewno

Harmonijne kompozycje uzyskamy, wykańczając drewnem ścianę w kuchni. Zamiast zimnych nut płytek możemy pokusić się o ciepłe akordy, które ożywią metaliczny charakter sprzętów. Podobnie w łazience, gdzie ciepła tonacja drewna idealnie wkroczy w miarowy rytm ceramiki, melodię kamienia czy dyskretny dźwięk szkła.

Wykorzystanie drewna w architekturze

Drewno to materiał stosunkowo łatwy w obróbce, niedrogi i przede wszystkim ogólnodostępny. Nie dziwi więc fakt, że używa się go w architekturze już od tysięcy lat. Wykorzystanie drewna pozwala wydobyć ciepło i przytulny klimat z mebli i pomieszczeń. Wiemy to nie tylko dzięki teorii, ale także poprzez praktykę i doświadczenie, które wykorzystujemy każdego dnia jako biuro architektoniczne w Poznaniu. Drewno jako materiał architektoniczny stanowi podstawę wielu wnętrz, ponieważ dzięki naturalności i uniwersalności może stanowić zarówno centrum, jak i dodatek w konkretnej przestrzeni.

Sprawdź również

Minimalizm

Aranżacje wnętrz w Poznaniu w stylu minimalistycznym można wykonać na wiele sposobów. Z jednej strony jest to styl skupiony na neutralnych, często chłodnych barwach i wysokiej jakości, które jednak warto przełamać drobnym ciepłym elementem lub np. motywem drewnianym, aby jednocześnie zachować prostotę, ale również nieco ożywić przestrzeń. Zapraszamy na stronę osoby zainteresowane tym stylem.

Naturalne materiały

Wykorzystanie najprostszych materiałów często stanowi najlepsze i najbardziej efektowne rozwiązanie. Widząc konkretne aranżacje wnętrz w Poznaniu, można zachwycać się konkretnymi elementami lub przestrzenią jako całością. Wielbiciele architektury jednak znacznie częściej zwracają uwagę na wykorzystane materiały, zarówno w stosunku do mebli, ścian, jak i dodatków. Naturalne materiały są piękne w swej prostocie, funkcjonalne i wykorzystywane od wielu lat, co stanowi o ich wysokiej jakości i nieprzemijalności.