Naturalne materiały

Beton, kamień, cegła… na ścianie, podłodze, w dodatkach. Wszystkie chwyty dozwolone. Naturalne materiały, które wprowadzają do aranżacji wnętrza nutkę nastrojowej surowości, jak się okazuje, są nie tylko domeną wnętrz w stylu industrialnym czy przestrzeni o ponad nowoczesnej stylistyce.

Wykorzystanie naturalnych materiałów w architekturze

Zrównoważone budownictwo i wykorzystywanie naturalnych materiałów w architekturze to podstawowa forma współczesnych rozwiązań, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz w Poznaniu. Głównym elementem tego podejścia jest unikanie uciążliwych materiałów dla środowiska naturalnego i wybieranie np. drewna, gliny lub słomy do tworzenia dodatków uzupełniających dane pomieszczenia. Wzrost świadomości ekologicznej i rozpowszechnienie stylu minimalistycznego idą dzięki temu ze sobą w parze. Wspomniana koncepcja skupia się nie tylko na prostocie, ale również na wysokiej jakości materiałów, do czego te naturalne, świetnie się nadają. Nie potrzebują one wyjątkowo dużej obróbki, aby wyglądać pięknie i być funkcjonalne.

Sprawdź również

Drewno

Zarówno w przemyśle meblarskim, jak i budownictwie często wykorzystuje się drewno i materiały drewnopochodne. Nasze biuro architektoniczne z Poznania już od wielu lat działa właśnie z tym surowcem odnawialnym, wykorzystując jego proste i jednocześnie unikatowe formy i wzory jako podstawy konstrukcji lub elementy wykończeniowe.

Minimalizm

Naszym głównym zadaniem i celem jest aranżacja i projektowanie wnętrz w Poznaniu. Chcemy, by cieszyły one klientów, z którymi współpracujemy, każdego dnia. Minimalizm to prostota, elegancja i poczucie harmonii oraz wyjątkowa estetyka skupiona wokół niewielu przedmiotów, które jednak dzięki temu stają się wyjątkowe.